Z ekologią na codzień

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie ŁAŃCUCH WZAJEMNOŚCI z siedzibą w Krekolach  w ramach realizacji zadania publicznego: W zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego – promocja zachowań proekologicznych w życiu codziennym, edukacja ekologiczna społeczności wiejskiej od 18.04.2013 r. rozpoczęło realizację projektu pt: „Z EKOLOGIĄ NA CO DZIEŃ”   

Projekt skierowany jest bezpośrednio do co najmniej  40 uczestników, mieszkańców społeczności lokalnej w  różnym przedziale wiekowym, a pośrednio do wszystkich mieszkańców powiatu bartoszyckiego.

Celem zadania jest zwiększenie świadomości i umiejętności na temat ochrony przyrody poprzez rozbudzenie zainteresowania grupy co najmniej  40 uczestników  otaczającym światem przyrody. Przybliżenie w sposób przystępny dla odbiorców wiedzy na temat funkcjonowania i działań na rzecz ochrony lasu i jego mieszkańców. Wykonanie tablic dydaktycznych  służących  kontynuacji działań ekologicznych.
     Dotychczasowa edukacja ekologiczna opiera się na działaniach szkolnych, brakuje działań edukacyjnych skierowanych do innych grup społecznych. Konieczne  jest zwiększenie świadomości i umiejętności  społeczności lokalnej na temat potrzeby ochrony otaczającego nas  świata przyrody oraz przybliżenie w sposób przystępny  wiedzy na temat funkcjonowania  i działań na rzecz ochrony naturalnego środowiska i jego  mieszkańców  a także potrzeba poglądowego  przedstawienia realizacji działań ekologicznych poprzez  wykonanie tablic dydaktycznych o tematyce ekologicznej (przekrojowa budowa lasu, drzewa rosnące w lesie, zwierzęta leśne, segregacja odpadów) przygotowanych  i zaprojektowanych  przez uczestników.  Wykonane tablice będą inspiracją do powstawania ścieżek dydaktycznych.

W ramach projektu będą prowadzone następujące działania:

▪ Spotkanie organizacyjno-rekrutacyjne.

▪ 10 spotkań/wycieczek 

W trakcie spotkań/wycieczek uczestnicy projektu pod okiem fachowców będą obserwować zmiany zachodzące w lesie, oraz przygotują projekty plansz edukacyjnych. Uczestnikom realizowanych spotkań/wycieczek zapewnimy poczęstunek. 

▪ Spotkanie podsumowujące.
                                                                                           
Koordynator projektu: Jan POWIERŻA

„Z EKOLOGIĄ NA CO DZIEŃ”
Projekt w kwocie 9.950,00 zł. jest finansowany przez Zarząd Powiatu Bartoszyckiego
Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 27.717,50 zł.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 kwiecień 2013 21:18