Tak wygląda w Bisztynku droga powiatowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najwyższa pora podjąć decyzję. Decyzję o remoncie ulicy Kolejowej w Bisztynku, która jest drogą powiatu bartoszyckiego a biegnie przy bisztyneckich szkołach. O tę decyzję prosimy w imieniu interweniujących mieszkańców. Właśnie zniknął śnieg wyrównujący do tej pory nawierzchnię jezdni. Odkrył prawdziwe pobojowisko, dlatego zwracamy się - specjalną prezentacją - do Pana Starosty Bartoszyckiego. Prosimy pamiętać o Kolejowej!
Rady powiatowy Marek Dominiak napisał:
W sesji RM w Bisztynku w dniu 28.02.2013 uczestniczył starosta W. Prokocki i dyr. ZDP K. Łomecki. Na tej sesji, fatalny stan tego odcinka ulicy Kolejowej poruszany był przez wiele osób. Padła też propozycja, ze strony dyr. Łomeckiego, żeby stanąć do rozmów i wspólnie (powiat i gmina) wykonać konkretny remont tej drogi. Niezorientowanych wyjaśniam, że utrzymanie bieżące dróg powiatowych na terenie miasta przejęła gmina, w drodze porozumienia z Zarządem Powiatu Bartoszyckiego. Jest to kwota 6 tys. zł. za 1 km. Kilka lat wcześniej było to 9 tys. zł. za 1 km. (...)
 
Obecność starosty i dyr. ZDP m.in. spowodowana była dyskusją na sesji w Bisztynku w dniu 27.12.2012 na tematy dróg powiatowych, w tym gruntowych. Zdegustowany merytoryką dyskusji z burmistrzem Bisztynka nt. mojej działalności w Radzie Powiatu złożyłem pismo do Zarządu Powiatu Bartoszyckiego następującej treści:
 
"Zwracam się z prośbą o zorganizowanie spotkania Zarządu Powiatu Bartoszyckiego z Radnymi Miejskimi Bisztynka w pierwszym kwartale 2013 roku. Proponowanym tematem spotkania byłoby omówienie problemów, jakie mają mieszkańcy Gminy i Miasta Bisztynek, a są ściśle związane z samorządem Powiatu Bartoszyce".
 
Pismo to odczytałem na sesji Rady Powiatu 31.12.2012 roku i złożyłem w sekretariacie Starostwa.
 
W poniedziałek- 8.04.2013 r. - złożę w Starostwie ponaglenie w sprawie wyżej opisanego spotkania i mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia w kwestii naprawy Kolejowej i założenia progów zwalniających dla bezpieczeństwa pieszych a szczególnie uczniów dwóch szkół.
 
Andrzej Grabowski - 06.04.2013 r.
bisztynek24.pl

Media

{youtube}m-2C2u86x0I{/youtube}

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 kwiecień 2013 14:08