Szkolenie TAX FREE oraz na wizyty studyjne do Obwodu Kaliningradzkiego FR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Kontynuując dyskusję rozpoczętą podczas konferencji p.n. „Mały Ruch Graniczny (MRG) pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej szansą rozwoju terenów przygranicznych”, która odbyła się w dniu 20 listopada 2012r. w Bartoszycach
---> Starosta Bartoszycki Serdecznie Zaprasza na szkolenie dla podmiotów gospodarczych z terenu powiatu bartoszyckiego p.n. „Elektroniczny TAX FREE – system ułatwiający obsługę dokumentów.
---> Zachęcamy również do wyrabiania dokumentów niezbędnych do uczestnictwa w wizytach studyjnych przedsiębiorców powiatu bartoszyckiego w Obwodzie Kaliningradzkim FR. oraz zgłaszania zainteresowania uczestnictem w wizytach.
 
1. Szkolenie p.n. „Elektroniczny TAX FREE – system ułatwiający obsługę dokumentów”
 
Celem szkolenia jest przekazanie informacji n.t. poszerzenia zakresu prowadzonej działalności gospodarczej o sprzedaż towarów na dokumentach uprawniających do zwrotu podatku VAT dla osób fizycznych zamieszkałych poza Unią Europejską oraz praktycznej umiejętności obsługi programu udostępnionego przez Służbę Celną „ Elektroniczne TAX FREE”.
 
Szkolenie pokaże jak w praktyce wprowadzić Tax Free w swojej firmie.
Szkolenia są bezpłatne.
 
Dla przedsiębiorców oznacza to zwiększenie atrakcyjności placówek handlowych korzystających z Modułu Sprzedaży Towarów dzięki rosnącemu zainteresowaniu klientów z terenu Obwodu Kaliningradzkiego FR zakupami w Polsce, które spowodowane jest wejściem w życie umowy o Małym Ruchu Granicznym.
 
Wartość towaru wywiezionego na dokumencie TAX FREE przez przejścia graniczne Izby Celnej w Olsztynie w roku 2012 wynosi blisko 50 mln PLN.
Trenerami spotkania będą eksperci Izby Celnej w Olsztynie zajmujący się obsługą przedsiębiorców oraz Urzędu Skarbowego w Bartoszycach.
 
Terminy szkolenia:
 
I poniedziałek, 04.02.2013r. Bartoszyce, Powiatowy Urząd Pracy, ul. Lipowa 1, sala nr 3 g. 9.00-12.00
II wtorek, 05.02.2013r. Górowo Iławeckie, Pracownia informatyczna Gimnazjum nr 1 ul. Sikorskiego 22, sala nr 16, II piętro g. 9.00-12.00
III środa,06.02.2013r. Bartoszyce, Powiatowy Urząd Pracy, ul. Lipowa 1, sala nr 3 g. 9.00-12.00
 
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu do dnia 31.01.2013r. na poniższy kontakt zaznaczając wybrany termin:
Wydział Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Bartoszycach
tel. 89 762 97 05
fax. 89 762 53 10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
2. Wizyty Studyjne
 
Podczas konferencji z listopada ubiegłego roku padła propozycja organizacji wizyt studyjnych przedsiębiorców powiatu bartoszyckiego w Kaliningradzie uzgodniona z Konsulem Generalnym RP w Kaliningradzie p. Markiem Gołkowskim.
 
Aby to mogło dojść do skutku osoby zainteresowane powinny posiadać dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy - ważny paszport oraz wizę. W przypadku osób zamieszkujących tereny przygraniczne wystarczające jest posiadanie zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach Małego Ruchu Granicznego.
Zainteresowanie „wizytami studyjnymi” proszę zgłaszać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie e-maila wpisując „wizyta studyjna”, w treści natomiast nazwę firmy oraz imię i nazwisko osoby (osób) zainteresowanych.
Początek wizyt planujemy na miesiąc kwiecień 2013 roku.
Zasady, koszty, harmonogram, termin oraz tematyka spotkań zostanie ustalona po wstępnym rozpoznaniu zainteresowania ze strony przedsiębiorców powiatu bartoszyckiego.
 
Informujemy, że:
Punkt Paszportowy w Bartoszycach mieści się m. in. w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Grota-Roweckiego 1, parter. Czynny w poniedziałki w godz. 11.00-14.30 oraz od czwartku do piątku w godz. 9.00-12.30.
 
Zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach Małego Ruchu Granicznego wydaje Konsulat Generalny Rosji w Gdańsku (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Batorego 15,tel: (58) 341-10-88 w w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.30 – 12.30 oraz 14.00 - 17.00).
 
Dokumenty na zezwolenie mogą być również składane w „Centrach wizowych”:
- w Gdańsku (ul. Partyzantów 8, p. 102, tel. 58-573-35-23), 
- w Olsztynie (ul. Dąbrowszczaków, 18, tel. 89-523-51-11). 
Na stronie internetowej Ambasady Rosji w Polsce dostępne są druki do wydania zezwolenia w ramach MRG.
 
powiatbartoszyce.pl

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339