W młodym wieku, na wieczną wartę odeszła Druhna pwd. Anna Drozdowska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozkaz Specjalny L.S. 1/2019
Druhny i Druhowie!

Dzisiaj, w młodym wieku, na wieczną wartę odeszła Druhna pwd. Anna Drozdowska, Pełnomocniczka Komendanta Hufca ZHP Bartoszyce ds. Gminy Bisztynek.

Ania była i będzie dla wielu harcerzy i instruktorów wzorem. Pełniła służbę nawet podczas walki z chorobą. Jej harcerska wędrówka była bardzo intensywna. W 2015 roku Ania reaktywowała harcerstwo na Ziemi Bisztyneckiej Z jej inicjatywy w Gminie Bisztynek powstały trzy drużyny harcerskie i gromady zuchowe, z czego jedną osobiście do ostatnich sił prowadziła. Jej całe życie było oparte na harcerskich wartościach i służbie, którą pełniła nieustannie, pomagając wielu osobom i organizacjom. 
Zarażała Nas wszystkich chęcią do pracy z uśmiechem na twarzy. W życiu kierowała się cudowną dewizą: „Wszystko dzieciom i z myślą o dzieciach”. 
Jej marzeniem było silne harcerstwo w małych miastach, wierzyła, że ten Ruch młodzieżowy to jedyna szansa dla niektórych dzieci. 
Druhna Ania zawsze przeżywała wspólnie z zuchami i harcerzami ich Obietnice Zuchowe 
i Przyrzeczenia Harcerskie, umiała jak mało kto przekazać te ponadczasowe wartości.
Druhnę Anię Drozdowską w pamięci zostawiamy jako zaangażowaną instruktorkę, zdolną organizatorkę. Nie bała się stawiać czoła wyzwaniom, szczególnie gdy walczyła o dobro dzieci. 
Ta sytuacja jest dla Nas, przyjaciół pwd. Anny Drozdowskiej, wielkim wyzwaniem, przyjęcia tego bólu i żalu. Jednocześnie jest to dla Nas moment by przysiąc naszej przyjaciółce, że skończymy to co zaczęła i z dumą będziemy pamiętać o jej dokonaniach. 
Proszę abyście teraz szczególną opieką i modlitwą otoczyli najbliższych Druhny Ani, Zbyszka – kochającego męża, Przyjaciela Harcerstwa oraz jej córki Wiktorię, Kasię i kilkuletnią Anielkę. 
Druhny i Druhowie!
Zarządzam żałobę w Hufcu ZHP Bartoszyce przez miesiąc, obowiązującą począwszy od dzisiaj. Sztandary harcerskie polecam przepasać kirem, a na Krzyże Harcerskie polecam nałożyć czarne opaski.

Czuwaj!
phm. Paweł Wołoch


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339