• 16 maj 2013
  • 10064

Klaudia Owczarek zadebiutuje w reprezentacji Polski!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już wkrótce nadejdzie wielki dzień dla 16-letniej Klaudii Owczarek (MDK UKS Jedynka Bartoszyce). W niedzielę 19 maja nasza lekkoatletka zaliczy swój debiut w reprezentacji Polski juniorów młodszych!

Owczarek została powołana w skład reprezentacji na 43. międzynarodowy memoriał Franza Schustera. Odbędzie się on 19 maja w austriackiej miejscowości Schwechat pod Wiedniem.
 
Zawody przeznaczone są dla młodzików i juniorów młodszych. Zawodniczka bartoszyckiej Jedynki pobiegnie w tej drugiej kategorii wiekowej. Wystartuje na 800 m.
 
To druga wychowanka klubu i trenera Mirosława Figata, która wystąpi w reprezentacyjnych barwach. Pierwszą była jego córka Magdalena.
 
Klaudia Owczarek do kadry narodowej trafiła pod koniec ubiegłego roku. W tym sezonie zdążyła już zdobyć halowe mistrzostwa Polski juniorek młodszych na 1000 m oraz wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w przełajach na 2000 m.
 
kwk

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339