• 11719

Kolejne punkty Victorii, sześć goli w Jedwabnie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy inny wynik niż zwycięstwo Victorii Bartoszyce na boisku ostatniego w tabeli Zrywu Jedwabno byłoby ogromną sensacją. W meczu 20. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej lider grupy 1 bez problemów wygrał z outsiderem ligi.

Zryw nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu i trudno było oczekiwać, żeby zdobył je z Victorią. Klub z Bartoszyc nie pozostawił złudzeń rywalowi, kto gra lepiej w piłkę.

Victoria wygrała 6:0. Do przerwy goście trzy razy trafili do siatki rywali. Dwukrotnie uczynił to Patryk Wantusiak, trzeciego gola dołożył Jan Kadziewicz.

W drugiej połowie kolejne bramki dla lidera zdobywali Wantusiak, Hubert Lis i Przemysław Mazurek.

Po 20 kolejkach Victoria ma 46 punktów (bramki 64:15) i o 10 wyprzedza drugich w tabeli Czarnych Olecko, jednak wicelider ma jeden mecz rozegrany mniej.

Przed bartoszyckim zespołem teraz czas prawdy. W następnych czterech kolejkach zmierzy się on ze spadkowiczami z IV ligi oraz zagra derby z Łyną w Sępopolu. Jeśli wyjdzie z nich zwycięsko, droga do IV ligi będzie stała otworem.

W następnej serii Victoria podejmować będzie wicelidera z Olecka (sobota 27 kwietnia, g. 15). Jesienią bartoszyczanie wygrali 2:1.