• 30 styczeń 2013
  • 54675

Mali piłkarze trenowali pod okiem szkoleniowców z Legii Warszawa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Zaskoczeni frekwencją byli organizatorzy otwartego treningu w Bartoszycach, który poprowadzili szkoleniowcy na co dzień pracujący w Fundacji Akademia Piłkarska Legia Warszawa. W sali "mechaniaka" piłkę kopało 75 chłopców i dziewczynek. Duża liczba chętnych, na którą organizatorzy nie byli do końca przygotowani (ale bardzo się z niej ucieszyli), zmusiła do podziału trenujących według wieku. Kiedy młodsza grupa wykonywała na parkiecie zadania, ich starsi koledzy z balkonu hali przypatrywali się ćwiczeniom, które sami mieli wykonać za kilkadziesiąt minut.
Dominik Jarosz i Adel Besic z Legii przygotowali pięć stacji, na których wykonywać trzeba było inne zadanie. A to należało trafić piłką do celu, a to wykonać slalom między pachołkami, a to strzelić na bramkę trafiając w odpowiedni punkt.
 
- Zależało nam, by była to zabawa, by dzieciom piłka nożna nie kojarzyła się tylko z ciężkim treningiem - podkreślał Dominik Jarosz, który za sobą ma staże w kilku zagranicznych klubach (Dundee United, Fulham, czy Aston Villa).
 
W zajęciach udział wzięły głównie dzieci z Bartoszyc i najbliższych okolic, ale nie zabrakło także gości z innych miast. Byli młodzi piłkarze z Kętrzyna i Węgorzewa.
 
Trening to kolejna forma współpracy Legii z Bartoszycami i Victorią. Od kilku lat do miasta na letni obóz przyjeżdża Młoda Legia, czyli zespół występujący w Młodej Ekstraklasie (przyjedzie i w tym roku), warszawski klub organizuje tutaj kolonie, w czerwcu rozgrywany jest turniej o puchar prezesa Legii.
 
kwk
sport.bartoszyce.pl

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339