Bartoszyce: Przywłaszczył portfel. Mówił że chciał zarobić

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szybka reakcja policjanta doprowadziła do odzyskania przywłaszczonego portfela z dokumentami. Funkcjonariusz zauważył przez okno swojego biura moment, w którym wysiadającemu z samochodu pasażerowi wypadł portfel. Przedmiot za chwilę podniósł 56-latek. Jednak nie po to by go oddać a po to  by zarobić. Adam Sz. został zatrzymany na klatce schodowej swojego bloku. Teraz grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.
 
W piątek około godziny 10.30 policjant z wydziału kryminalnego siedzący w swoim biurze zauważył przez okno, jak na sąsiedniej ulicy zatrzymał się samochód. Wysiadającemu od strony pasażera mężczyźnie wypadł portfel. Ten tego nie zauważył i poszedł w swoim kierunku. Najwyraźniej całemu zajściu przyglądał się starszy mężczyzna, który podszedł w to miejsce, podniósł zgubiony przedmiot i schował do swojej torby. Mógł zawołać właściciela i oddać zgubiony portfel lub przyjść na pobliską komendę policji. Nie zrobił jednak tego.
 
Policjant natychmiast powiadomił kolegów z wydziału, którzy pobiegli w kierunku, w którym oddalił się 56–letni Adam Sz. Z przywłaszczonym przedmiotem zatrzymali go na klatce schodowej bloku, w którym mieszkał. 56-latek powiedział, że wziął portfel ponieważ chciał zarobić. Myślał o znaleźnym. To jednak nie przekonało funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli odnalezione rzeczy i wręczyli sprawcy wezwanie. Adamowi Sz. grozi teraz kara do jednego roku pozbawienia wolności. 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339