Dzień Strażka 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W piątek, 17 maja strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach uroczyście obchodzili Dzień Strażaka. Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą, którą w kościele Farnym odprawił ks. Adolf Setlak oraz ks. Juliusz Krawiecki. Po mszy wszyscy udali się na teren komendy, gdzie na placu wewnętrznym przeprowadzony został uroczysty apel.
 
W uroczystych obchodach Dnia Strażaka udział wzięli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni naszej placówki, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Michał Kamieniecki, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz wielu innych zaproszonych gości.
Dzień Strażaka był okazją do podsumowania dotychczasowej pracy oraz do wręczenia odznaczeń i awansów.
 
W trakcie uroczystości odznaczono następujące osoby:
 
asp. sztab. Stanisława Dąbkowskiego - srebrną odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej",
st. ognn w st. spocz. Bogusława Zdanowicza - odznaką "Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej".
Awanse w stopniach służbowych otrzymali następujący strażacy:
 
stopień aspiranta - mł. asp. Andrzej Typa,
stopień starszego ogniomistrza - ogn. Sylwia Koziatek, ogn. Jan Dąbrowny,
stopień młodszego ogniomistrza - st. sekc. Bartłomiej Chilmanowicz, st. sekc. Mirosław Kasprowicz, 
st. sekc. Maciej Szyczgielski,
stopień starszego sekcyjnego - sekc. Joanna Rostkowska, sekc. Piotr Błocki, sekc. Marek Remiszewski.
Należy również wspomnieć o tym, że na uroczystych obchodach z okazji Dnia Strażaka, które odbyły się 4 maja na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbyła się także promocja oficerów Państwowej Straży Pożarnej, w której  pierwszy stopień oficerski młodszego kapitana otrzymał mł. asp. Krystian Masalski.
 
Dzień Strażaka był również chwilą wspomnień i pożegnań. W tym roku pożegnaliśmy odchodzących na zasłużoną emeryturę długoletnich pracowników naszej komendy:
- asp. sztab. Leonarda Boiwko - Zastępce Komendanta Powiatowy PSP w Bartoszycach,
- st. ogn. Bogdana Wawirowicza - Dowódcę Zastępu w JRG.
 
Zarówno Pan asp. sztab. Leonard Boiwko, jak również Pan st. ogn. Bogdan Wawirowicz mieli za sobą ponad 30 lat służby w strażackim mundurze. Z trudem żegnamy tak doświadczonych strażaków, jednak jesteśmy pewni, że zawsze będziemy mogli liczyć na ich wsparcie, radę i dobre słowo. Życzymy im dużo szczęścia oraz spokoju i odpoczynku na zasłużonej emeryturze.
 
Uroczyste obchody Dnia Strażaka zakończyły się przemówieniami oraz podziękowaniami zaproszonych gości, którzy słowami uznania podziękowali asp. sztab. Leonardowi Boiwko za dotychczasową współpracę.
 
/mł. kpt. Piotr Kowalski/

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339