Nietrzeźwy kierujący sam się zbadał swoim alkotestem i podał wynik policjantom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
33 – letni kierowca osobowego audi na widok policjantów, którzy chcieli z nim porozmawiać wysiadł z auta chwiejnym krokiem, powiedział, że jest pijany i że chętnie sam się zbada. Z uśmiechem wyjął swój prywatny alkotest z auta, zbadał stan trzeźwości i powiadomił funkcjonariuszy, że ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcę oraz jego 30 - letniego pasażera, na którego mieli prokuratorski nakaz zatrzymania. Nietrzeźwy kierowca przyznał się, że ma już sądowy zakaz kierowania pojazdami ponieważ w zeszłym roku  został zatrzymany kiedy nietrzeźwy jechał kombajnem. Teraz 33 - latkowi grozi kara do 3 lat więzienia. W tej sytuacji sąd może dowiesić mu poprzedni wyrok.
Wczoraj policjanci z bartoszyckiego wydziału kryminalnego pojechali zatrzymać 30 – letniego Pawła D. zamieszkałego jedną z podbartoszyckich miejscowości. Wobec 30 – latka wydany został prokuratorski nakaz zatrzymania, ponieważ nie stawiał się na wezwania, na przedstawienie zarzutu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Będąc blisko tej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali osobowe audi, w którym Paweł D. jechał jako pasażer. Kierujący pojazdem 33- letni Grzegorz Ch. najpierw zaklął na widok funkcjonariuszy, następnie wysiadł z auta i bełkotliwie powiadomił ich, że jest pijany. Chcąc udowodnić funkcjonariuszom, że to prawa wyjął z samochodu swój prywatny alkotest i z uśmiechem przystąpił do badania. Następnie wynik 1,7 promila alkoholu w organizmie przedstawił funkcjonariuszom. Dodał, że chętnie zweryfikuje to z policyjnym urządzeniem do badania trzeźwości. Policjanci zabezpieczyli samochód i przekazali go wskazanemu przez Grzegorza Ch. sąsiadowi. Obu panów natomiast przywieźli do komendy Policji. Nietrzeźwy Paweł D. trafił do policyjnej celi do wytrzeźwienia i przesłuchania. 33 – letni kierowca natomiast został poddany badaniu. Policyjny alkotest wykazał, że miał on 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grzegorz Ch. oświadczył, że nie ma już prawa jazdy,  ponieważ ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dostał wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata za kierowanie kombajnem po pijanemu. Policjanci potwierdzili prawdziwość tej informacji w bazach danych. Po wykonaniu czynności 33 – latek otrzymał wezwanie na przedstawienie mu zarzutów za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz niestosowanie się do wyroków sądowych. Teraz kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tej sytuacji sąd może dowiesić mu poprzedni wyrok.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339