Fałszywe dokumenty na przejściach granicznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend Straż Graniczna ujawniła w drogowych przejściach granicznych w: Bezledach i Grzechotkach dwa przypadki posługiwania się przez podróżnych fałszywymi dokumentami.

Pierwszy przypadek odnosi się do obywatela Ukrainy, który stawił się do kontroli granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Przedstawił funkcjonariuszowi Placówki SG w Bezledach niezbędne dokumenty podróży z wizą wydawaną w celu wykonywania pracy. Dodatkowo mężczyzna okazał oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy, które było podrobione. W wyniku dokonanych sprawdzeń wiarygodności dokumentu wyszło na jaw, że obywatel Ukrainy dwa razy popełnił przestępstwo. Pierwszy raz, gdy przedstawił fałszywy dokument urzędnikowi konsularnemu, by uzyskać wizę, a drugi raz, posługując się podczas kontroli granicznej zarówno sfałszowanym oświadczeniem, jak i wyłudzoną wizą. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu.
 
 
Kilka godzin później w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach obywatel Rosji posłużył się sfałszowanym prawem jazdy. 62-letni mężczyzna odpowie za swój czyn przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339