Bartoszyce: Bił swoją konkubinę trzonkiem od siekiery po głowie i po całym ciele

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb pozbawienia życia usłyszał 45 – letni Krzysztof M. Sprawca bił swoją konkubinę trzonkiem z wystającym gwoździem po głowie, rękach, tułowi i nogach. Pokrzywdzona doznała mnogich obrażeń w postaci ran ciętych, tłuczonych, szarpanych i kłutych. Miała stłuczone żebra połamane obie ręce i lewą nogę. Jej stan był ciężki. Z miejsca interwencji została przewieziona na oddział ortopedii urazowej. 45- latka policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie. Miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora bartoszycki sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt, gdzie Krzysztof M. trafił dzisiaj rano. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
W piątek rano pokrzywdzona wezwała na pomoc policjantów. Mówiła, że została mocno pobita przez konkubenta. Kiedy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres zobaczyli posiniaczoną i pokrwawioną kobietę. Nie była w stanie ruszać lewą ręką. Mówiła, że kiedy rano przyszła do Krzysztofa M. zadzwonił do niej jej były chłopak. Jej konkubent wpadł w szal. Wziął trzonek od siekiery z wbitym gwoździem i zaczął ja okładać po całym ciele. Nie wie ile razy dostała. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała ją od razu na odział ortopedii urazowej. Sprawcę natomiast zatrzymali w policyjnej celi. Miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna zaprzeczał, że pobił swoją konkubinę. Mówił, że przyszła w takim stanie do domu, i że kłamie. Podczas przeszukania jednak policjanci znaleźli zakrwawiony, złamany trzonek od siekiery, którym bił pokrzywdzoną oraz własnoręcznie wykonany tasak tzw „maczetę”. Przedmioty zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.   
Badanie lekarskie wykazało że kobieta doznała licznych ran ciętych, tłuczonych, kłutych i szarpanych na głowie, rękach, tułowiu i nogach. Miała stłuczone żebra i wieloodłamowe złamanie kości łokciowej prawej ręki oraz złamanie palca prawej dłoni. W lewej ręce doznała złamania dwóch kości śródręcza oraz wielomiejscowego złamania kości promieniowej oraz złamania palca wskazującego. Lewa noga nie wyglądała lepiej, otwarte złamanie kości piszczelowej i rozbita rzepka kolanowa. Obrażenia w sposób realny zagrażały dla jej życia. Na wniosek policjantów i prokuratora bartoszycki sąd zastosował wobec 45 – letniego Krzysztofa M. trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za uszkodzenia ciała konkubiny grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339