Bartoszyce: Zawiadomił o kradzieży towaru, który sam przywłaszczył

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zarzuty przywłaszczenia mienia wartego ponad 26.000 zł. oraz zawiadomienia o niedopełnionym przestępstwie usłyszał wczoraj nieuczciwy pracownik firmy transportowej. 25 – letni Łukasz K. trudnił się rozwożeniem sprzętu RTV i AGD, który pobierał z magazynu jednego z przedsiębiorstw. Towar, który załadował do furgonetki w sobotę w nocy nie dotarł do celu. Rano 25 latek zawiadomił policjantów o kradzieży, której, jak się później okazało, dopuścił się sam. Policjanci odzyskali jego część przywłaszczonego sprzętu. Teraz sprawcę czeka wyrok sądowy. Póki co kilka razy w tygodniu musi meldować się na Komendzie Policji w ramach dozoru.

Wczoraj bartoszycka prokuratura zastosowała policyjny dozór wobec 25 – letniego Łukasza K. podejrzanego o przywłaszczenie sprzętu RTV i AGD wartego ponad 26.000 zł. oraz zawiadomienie i niedopełnionym przestępstwie.
W sobotę rano do bartoszyckich policjantów zgłosił się 25 – letni Łukasz K. Zawiadomił, że w sobotę w nocy w Dobrym Mieście z magazynu firmy zajmującej się handlem i dystrybucją produktów AGD i RTV  pobrał towar. Rano miał go dostarczyć do sklepów w województwie warmińsko – mazurskim, min. w Węgorzewie i Giżycku. Okazało się, jednak, że ktoś okradł jego samochód. Po faktach, które przedstawiał zawiadamiający, przesłuchujący go policjant domyślił się, że 25 – latek może mieć coś wspólnego z kradzieżą. Początkowo nie przyznawał się do tego. Jednak dalsze przesłuchanie potwierdziło, że Łukasz K. zawiadomił o kradzieży która nie zaistniała. Dalsze czynności potwierdziły, że 25 – latek przywłaszczył sobie całość sprzętu. Zamiast do sklepów wywiózł go do znajomych na terenie Korsz. Stamtąd miał trafić do paserów.  Policjanci odzyskali jego część. Reszty poszukują. W najbliższym czasie Łukasz K. stanie przed sądem. Grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.    

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 kwiecień 2013 21:21