Bartoszyce: Dzięki czujności operatorki monitoringu miejskiego uratowano życie 61 latka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki czujności 30-letniej operatorki monitoringu miasta i policjantów 61-letni kierowca bmw nadal żyje. Najpierw kobieta zauważyła na monitorze, że na jednej z ulic w Bartoszycach bez powodu zatrzymało się auto. Operatorka zrobiła zbliżenie kamerą i kiedy nabrała pewności, że kierowca zasłabł, powiadomiła oficera dyżurnego Policji. Ten natychmiast skierował tam załogę pogotowia i policjantów. Patrol, który był pierwszy na miejscu do przyjazdu karetki udzielał pomocy 61–latkowi. Chwilę później zaopiekowali się nim ratownicy. Lekarz dyżurny stwierdził, że dowieziony do szpitala mężczyzna doznał ataku epilepsji i gdyby nie szybka pomoc, mogło by się to skończyć nawet tragicznie.

 
Wczoraj kilka minut przed godziną 9.00 30–letnia operatorka monitoringu miasta w Bartoszycach zauważyła, że na środku ulicy Bema w pobliżu skrzyżowania ulic Bohaterów Warszawy i Paderewskiego, bez powodu zatrzymało się osobowe bmw. Początkowo do auta podszedł przechodzący ulicą mężczyzna. Mogło to wskazywać, że rozmawia z kierowcą. W samochodzie nie było jednak widać żadnego ruchu. Dlatego 30-latka zrobiła zbliżenie kamerą i wywnioskowała, że kierowca osobówki mógł zasłabnąć. Kobieta szybko zadzwoniła do strażników miejskich. Kiedy się okazało, że są kilka kilometrów od tego miejsca, bez wahania poprosiła o pomoc oficera dyżurnego bartoszyckiej Policji. Funkcjonariusz skierował tam załogę pogotowia i policjantów, którzy pierwsi byli na miejscu i udzielali pomocy 61 – latkowi do czasu przyjazdu karetki. W konsekwencji kierowca został przewieziony przez ratowników medycznych do bartoszyckiego szpitala. Lekarz dyżurujący stwierdził, że mężczyzna dostał ataku epilepsji. Gdyby nie czujność kobiety i szybka reakcja policjantów całe zajście mogło by się skończyć nawet tragicznie.
 
Warto podkreślić, że na to co się wydarzyło nie pozostali obojętni także przechodzący w tamtym rejonie ludzie, którzy też próbowali pomóc 61–latkowi.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany środa, 03 kwiecień 2013 22:08