Bartoszyce: Sprawcy zatrzymani bezpośrednio po rozboju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilkanaście minut zajęło policjantom zatrzymanie trzech sprawców rozboju na 21 –letnim mieszkańcu Bartoszyc. Pokrzywdzony wychodząc z mieszkania kolegi został zaatakowany przez trzech mężczyzn. Uderzeniami w twarz i kopnięciami wywrócili go na chodnik. Po czym napastnicy zabrali mu telefon komórkowy i 350 zł. Powiadomieni o przestępstwie policjanci zatrzymali 18 - letniego Jacka L. , 19 – letniego Rafała P. i 20 - letniego Cezarego R. ten ostatni miał pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali telefon komórkowy i większa część gotówki. Dzisiaj będą wnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanych. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 20.00 21 – latek wychodził z mieszkania swojego kolegi na jednym z bartoszyckich osiedli. Kiedy wyszedł przed blok podszedł do niego znany mu Rafał P. i uderzył go pięścią w twarz. Drugi z nich Jacek L. kopnął go w twarz. Po upadku pokrzywdzonego na chodnik. Trzej napastnicy przeszukali kieszenie i zabrali mu 350 złotych oraz telefon komórkowy. Powiadomieni o rozboju policjanci ruszyli na poszukiwanie sprawców. Kilkanaście minut później zatrzymali trzech podejrznych na drugim końcu miasta. Jeden z nich miał przy sobie część pieniędzy, ponieważ trochę wydał na zakup piwa, drugi telefon komórkowy. Policjanci zabezpieczyli skradzione rzeczy i zatrzymali w policyjnym areszcie 18 - letniego Jacka L. , 19 – letniego Rafała P. i 20 - letniego Cezarego R. ten ostatni miał pół promila alkoholu w organizmie. Pozostali byli trzeźwi. Cała trójka jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa za które grozi im po 12 lat więzienia. Funkcjonariusze będą wnioskowali o ich tymczasowe aresztowanie.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany niedziela, 17 luty 2013 20:57