Pożar chlewni w Osiece

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

We wtorek, 22 stycznia w miejscowości Osieka doszło do pożaru budynku inwentarskiego w jednym z gospodarstw rolnych. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej, ogniem objęte było poddasze, w którym składowano słomę.
Działania strażaków w pierwszej kolejności skupiły się na prowadzeniu akcji gaśniczej oraz na ewakuacji 28 sztuk trzody chlewnej z parteru budynku. W celu zlokalizowania źródła ognia dokonano częściowej rozbiórki przekrycia i konstrukcji dachu. Po ugaszeniu pożaru pozostałą na poddaszu słomę wyrzucano na podstawioną przyczepę i wywożono na pobliskie pole z dala od budynku. Zaopatrzenie wodne w trakcie akcji zorganizowano przy użyciu pomp pływających ze stawu oddalonego o ok. 100 m od budynku. Całkowitemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz  ok. 30 ton sprasowanej słomy. W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej (45 strażaków) z terenu powiatu bartoszyckiego oraz lidzbarskiego.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339