Uczestnicy programu LEONARDO DA VINCI w Bezledach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W drogowym przejściu granicznym w Bezledach odbywa praktykę troje słuchaczy Szkoły Straży Granicznej Państwowej Służby Straży Granicznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej w Medininkai. Międzynarodowe praktyki są częścią europejskiego programu w dziedzinie edukacji i doskonalenia zawodowego "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme) Leonardo da Vinci edycja nr LLP-LdV-IVT-2012-LT-0668. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie jakości i zwiększenie atrakcyjności szkolnictwa i kształcenia zawodowego w Europie. Praktyki odbywają się w Placówce SG w Bezledach po raz trzeci.

Zgodnie z programem dwutygodniowej praktyki na polsko-rosyjskiej  granicy młodzi ludzie uczestniczą w zajęciach  w zakresie kontroli ruchu granicznego i ochrony granicy państwowej.  Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej  dzielą się własnym do świadczeniem. Możliwość obserwacji podczas wykonywania przez nich służbowych zadań pozwala słuchaczom litewskiej szkoły na uzupełnienie i ugruntowanie posiadanej wiedzy.
Jednym z celów programu jest także poznanie kultury kraju goszczącego. Goście z Litwy już zwiedzili uroki lidzbarskiego zamku i poznali bogatą historię miasta.
 
st.chor. SG Anna Mauch
wz. Rzecznika Prasowego
Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339