Kradzione pojazdy odzyskane na granicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej uniemożliwili w miniony weekend wywóz z Polski kradzionych pojazdów o wartości rynkowej blisko 80 tys. zł. W piątkowy wieczór w drogowym przej ściu granicznym w Bezledach na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy granicznej stawił się obywatel Rosji – kierowca pojazdu ciężarowego.
 
Kontroler Straży Granicznej sprawdził dane samochodu w Systemie Informacyjnym Schengen i  natychmiast przerwał podróż mężczyźnie. Naczepa auta była poszukiwana. Do drogowego przejścia granicznego w Bezledach naczepa podjechała na polskich numerach rejestracyjnych, jednak w rzeczywistości właściwe miejsce rejestracji pojazdu było w Finlandii. Wartość szacunkowa naczepy wyprodukowanej w 2007 roku wynosi 50 000 zł.
 
Drugą próbę wywozu z Polski do Rosji kradzionego auta zanotowano 13 stycznia w drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Tym razem zainteresowanie funkcjonariusza Straży Granicznej wzbudziło przewożone na lawecie BMW X5. Nie posiadało ani tablic rejestracyjnych, ani silnika. Brakowało w nim także kół. Wnikliwe sprawdzenie fabrycznych oznaczeń na nadwoziu pojazdu pozwoli ły odtworzyć jego historię. Osobowe BMW skradziono na terenie Niemiec tuż przed świętami. Zostało odzyskane 1,5 tys. km od miejsca kradzieży. Wartość odzyskanego pojazdu szacuje się na prawie 30 tys. zł.
 
redakcja W-MOSG

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339