Wydrukuj tę stronę

Sprawy napadu na 70 - latkę już w policyjnym areszcie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwaj zakapturzeni sprawcy poszukując alkoholu weszli do mieszkania 70 – latki. Użyli do tego skradzionego wcześniej klucza. Wywrócili ją na ziemie, straszyli pobiciem, zdjęli z palców 2 złote pierścionki, splądrowali mieszkanie, ukradli 10 paczek kawy, słodycze i portfel. Pokrzywdzona nie potrafiła podać ich rysopisów. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 30 letniego Marcina K. i 39 letniego Andrzeja S. Obaj karani w przeszłości mężczyźni przyznali się do przestępstwa. Teraz, po rozprawach sądowych, do zakładów karnych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

We wtorek po południu 30 letni Marcin K. odwiedził 70 - letnią mieszkankę Bartoszyc. Rozmawiając z nią o tym, kto może sprzedać mu tańszy alkohol wyjął klucz z drzwi wejściowych do jej mieszkania. Tego samego popołudnia na imprezie alkoholowej w sąsiednim bloku spotkał 39 letniego Andrzeja S. Zaproponował mu, udział w okradzeniu mieszkania 70 latki. Około godziny 21.00 obaj sprawcy otworzyli drzwi skradzionym kluczem. Po wejściu zaczęli przeszukiwać szafki w kuchni. Kiedy pokrzywdzona obudziła się i przeszła sprawdzić co się dzieje. Jeden z mężczyzn złapał ją od tyłu za szyję, wywrócił na podłogę i zaczął grozić pobiciem. Zatykał jej usta dłonią. Drugi w tym czasie ukradł kawę słodycze i portfel z drobną kwotą pieniędzy. Na koniec Marcin K. i Andrzej S. zdarli z palców pokrzywdzonej dwa złote pierścionki, zagrozili jej żeby nie wzywała policjantów i wyszli. Wrócili w miejsce imprezy i przekazali słodycze gospodarzowi domu. Kiedy w mieszkaniu pokrzywdzonej pojawili się policjanci sprawcy odjechali z imprezy taksówką.
Podczas składania zawiadomienia pokrzywdzona nie potrafiła podać rysopisu policjantom, ponieważ sprawcy byli w kapturach i zakatowali ją od tyłu. To jednak nie stanowiło przeszkody dla funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Następnego dnia zatrzymali 30 letniego Marcina K. Mężczyzna przyznał się do rozboju na kobiecie i złożył dokładne wyjaśnienia. Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 39 letni Andrzej S. W czasie przeszukania mieszkania jego konkubiny policjanci znaleźli kradzioną kawę. Dodatkowo jego udział w przestępstwie potwierdził świadek. Teraz, obaj karani w przeszłości mężczyźni, po raz kolejny w swoim życiu zasiądą na ławie oskarżonych. Grozi im kara po 10 lat więzienia.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339