Straż graniczna naucza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału szczególnie troskliwie opiekują się młodzieżą szkolną regionu przygranicznego. Dowodzi tego częstotliwość i dbałość w przygotowywanych spotkaniach z najmłodszymi.

Placówki Straży Granicznej w Gołdapi i Bezledach ochraniają granicę zieloną jak i zapewniają płynność ruchu w drogowych przejściach granicznych. Takie warunki dają możliwość kompleksowego zapoznania z problematyką służby granicznej. Młodzi ludzie chętnie i często korzystają z nauki niesionej przez Straż Graniczną.
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli na zajęciach ekologicznych realizują projekt „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” prowadzony przez WWF Polska, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Celem projektu jest zmiana postaw społecznych poprzez uwrażliwienie uczniów na problemy ginących gatunków zwierząt - pogłębienie wiedzy na temat wpływu działalności człowieka na świat przyrody oraz zmniejszenie zapotrzebowania na egzotyczne gatunki zwierząt trzymane w warunkach domowych. W ramach prowadzonej kampanii edukacyjnej 13 listopada uczniowie odwiedzili przejście graniczne w Gołdapi, gdzie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną na temat przemytu zwierząt oraz wysłuchały pogadanki o zagrożeniu nielegalnym handlem unikatowych gatunków zwierząt. Dodatkowo dzieci miały również okazję przyjrzeć się specyfice pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej na Przejściu Granicznym na granicy Polski z Rosją, oraz obejrzeć sprzęt i wyposażenie, jakim dysponują na co dzień.
 
Bardzo dużym doświadczeniem w kontaktach z młodzieżą może się pochwalić Placówka Straży Granicznej w Bezledach, z której funkcjonariusze również w ostatnim czasie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka dla uczniów klasy 5 odnośnie dokonywania właściwych i bezpiecznych wyborów, które pozwolą dzieciom prowadzić zdrowy tryb życia wolny od nałogów i zgodny z zasadami poszanowania prawa. Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali zadania, podejmowali decyzje i uzasadniali dokonane wybory mając na uwadze własne bezpieczeństwo. Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu gdzie przedstawione zostaną nowe formy uzależnień a dzieci nauczą się mówić NIE w sytuacjach im zagrażających. W zajęciach udział brała również grupa rodziców.
 
SG

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany środa, 21 listopad 2012 02:02