Decathlon ostrzega: te foteliki mogą być niebezpieczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kupowałeś w tym roku fotelik rowerowy dla swojego dziecka? Uważaj! Niektóre z nich są niebezpieczne dla użytkowników, poinformowała UOKiK sieć sklepów sportowych Decathlon.
 
Chodzi o markę B’TWIN modele: STEPPY - ON FRAME – mocowane do ramy (kod artykułu: 1307009) i B'CLIP BB CARRIER STEPPY – mocowane do bagażnika (kod artykułu: 1612311), wyprodukowane w Portugalii, sprzedawane w Polsce w okresie od 1 stycznia do 13 czerwca 2013 r. 
Według przedsiębiorcy w tych modelach mogą wystąpić nieprawidłowo zszyte pasy przytrzymujące dziecko. Nie zapewniają one prawidłowej ochrony, co może prowadzić do wypadnięcia dziecka z fotelika i doznania urazów fizycznych. 
 
W Polsce sprzedano 541 fotelików pierwszego i 214 fotelików drugiego modelu. Decathlon wzywa do zaprzestania ich użytkowania i dostarczenie ich do sklepu. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy. 
 
wp.pl

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 lipiec 2013 10:36