19-latek wygrał konkurs i wyniósł z Media Markt towar za 250 tys. zł. Za darmo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak duże zakupy można zrobić w ciągu 150 sekund? 19-letni student z Pionek wygrał konkurs znanej sieci z elektroniką i w nagrodę przez 150 sekund mógł wziąć ze sklepu dowolne towary. Wartość "zakupów" to 255 tys. 376 zł i 38 groszy

Swój konkurs "Bierz, co chcesz! Najszybsze 150 sekund w historii Media Markt" sieć zorganizowała na początku lutego. Aby wziąć w nim udział, należało odpowiedzieć w 300 słowach na pytanie. "Co kupiłbyś w Media Markt w 150 sekund, gdybyś miał nieograniczoną ilość pieniędzy?". Spośród 210 tys. osób wygrał 19-letni Piotr Miksek. Czym ujął jury? "(...) W mej izbie brakuje czarodziejskich urządzeń pozwalających rozwiać smutki i strapienia, czegoś, co porusza radośnie nie tylko ciało, ale i duszę. Gdybym tylko tak miał 150 sekund na zabór tych rzeczy bez potrzeby uiszczania myta w postaci dukatów, niczym młoda kuna ruszyłbym ku stoisku z konsolami. Z takim zakupem idealnie by się łączył sprzęt pokazujący kolorowe obrazy, duże kolorowe obrazy, najlepiej 40 cali w mierze ludzi z morza. Jednak, jaki sens mieć tyle cudów bez wypełniacza dusz i serc, który sprawi, że czas minie szybciej? Nie mógłbym nie obaczyć stoiska z wieloma nowymi grami zapewniającymi godziny beztroskich tańców i swawoli (...)" - czytamy we fragmencie jego listu.

Swoją nagrodę odebrał w sklepie Media Markt w podwarszawskich Markach. W ciągu 150 sekund mógł wybierać dowolne towary, za które nie musi nic płacić. Jedyny warunek: Towary muszą znaleźć się w specjalnym pojemniku ustawionym obok linii startu. Zwycięzca potraktował zadanie poważnie i ruszył jak sprinter. Na początku brał towary według planu, jednak z czasem zaczął wrzucać do pojemnika, co tylko popadło. Jego łupem padły m.in. smartfony, telefony, tablety, konsole i aparaty fotograficzne. W sumie w czasie swoich zakupów Piotr zebrał towary o wartości ponad 255 tys. zł. 
 
Co dokładnie wziął student podczas 150-sekundowych zakupów? 33 smartfony za łączną kwotę blisko 86 tys. zł, 14 tabletów za 33 tys. zł, 13 laptopów za ponad 84 tys. zł i 3 aparaty fotograficzne za 31 tys. zł, a wśród nich lustrzankę cyfrową za 15 tys. zł.

To nowy europejski rekord Media Markt - dotychczasowy rekordzista w Hiszpanii zebrał sprzęt RTV/AGD o wartości 28 144 euro.

Zgodnie z regulaminem konkursu, Media Markt pokryje koszt podatku od nagrody oraz dostarczy wszystkie produkty pod wskazany przez zwycięzcę adres.

Jego bieg wyglądał tak:

To nowy europejski rekord Media Markt - dotychczasowy rekordzista w Hiszpanii zebrał sprzęt RTV/AGD o wartości 28144 euro.Obecnie Media Markt posiada 46 sklepów w Polsce, a ponad 700 w 15 krajach Europy. Ta jedna z największych sieci sklepów z elektroniką słynie z kontrowersyjnych akcji reklamowych.
 
źródło:http://pieniadze.gazeta.pl

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany czwartek, 21 luty 2013 21:19