Benzyna znów tańsza od oleju napędowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Spadki cenowe, jakie obserwowaliśmy w ubiegłym tygodniu, nie skończyły się i również dziś informujemy, że średnie detaliczne ceny paliw obniżają się i są coraz bardziej atrakcyjne. Co ważne – od dawna nie widzieliśmy na stacjach diesla droższego od benzyny. A dziś ta zmiana zaszła.
Najwyższy, siedmiogroszowy spadek cenowy zanotowaliśmy w cenach wysokooktanowej benzyny 98, której uśredniona cena na stacjach to 5,87 zł/l. Średnio o 6 groszy potaniał litr popularnej benzyny 95 i w tym tygodniu wynosi zapłacimy za niego 5,65 zł.
Tylko o 1 grosz spadła uśredniona cena za litr oleju napędowego (5,67 zł) i jest on droższy od benzyny 95. Taka zmiana była charakterystyczna dla ubiegłej zimy, kiedy w pewnym sensie wymusiły je zmiany stawek podatkowych dla ON. W tym roku ten czynnik nie zaistniał, a przyczyn należy upatrywać w zmianach na rynku hurtowym.
 
Województwo śląskie po raz kolejny wygrywa w zestawieniu z innymi regionami kraju pod względem poziomu cen – 5,54zł za litr Pb95 i 5,60 zł za litr ON to najniższe ceny w tym tygodniu. Taniej jest tylko w samej stolicy Górnego Śląska – Katowicach, gdzie za te same produkty paliwowe zapłacimy średnio 5,53zł za litr Pb95 i 5,57zł za litr ON.
 
Najdroższe detaliczne ceny paliw zauważyliśmy w woj. zachodniopomorskim, gdzie za litr zwykłej benzyny zapłacimy średnio 5,68 a za litr oleju napędowego 5,72zł.
Miastem o najwyższych cenach detalicznych paliw okazało się być Gorzów Wielkopolski – 5,76 zł/l za Pb95 oraz 5,72zł/l za ON to uśrednione wartości ze stolicy woj. lubuskiego.
Źródło: E-petrol

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339